Pobyty zdrowotne

Pobyty zdrowotne - więcej niż wypoczynek

Połączenie wypoczynku z kuracją zdrowotną cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeszcze nie tak dawno turystyka zdrowotna kojarzona przede wszystkim z seniorami, zyskuje sobie coraz więcej zwolenników także w młodszych grupach - wśród ludzi aktywnych zawodowo w różnym wieku.

Pobyty zdrowotne oznaczają nie tylko wczasy z rehabilitacją, zabiegami leczniczymi i dietą leczniczą. To także pakiety SPA i relaksacyjne dla osób przepracowanych, przemęczonych i zmagających się z nadmiernym stresem, czy pobyty odchudzające i usprawniajace dla tych, których kondycja i stan zdrowia nie są doskonałe. Pobyty z zabiegami mają także działanie profilaktyczne i są polecane dla każdego.

W naszym serwisie znajdziesz różnorodne propozycje pakietów zdrowotnych i pobytów z odnową biologiczną, które pozwolą Ci zadbać o swoje zdrowie. Wybierz swój pobyt zdrowotny i podaruj sobie relaks i wypoczynek w połączeniu z kuracją zdrowotną.

Aktualności

Zwięzły poradnik turysty zdrowotnego...

...czyli jak przygotować się do wyjazdu na pobyt zdrowotny, co powinno się znaleźć w naszym obowiązkowym zestawie, czego możemy się spodziewać, na to nastawić. Zapraszamy do lektury: www.polanika.pl/krotki-poradnik-turnusowicza

Zdrowy kręgosłup – przyczyny i leczenie schorzeń kręgosłupa

Rwa kulszowa, dyskopatia, osteoporoza czy zmiany zwyrodnieniowe – to tylko niektóre ze schorzeń, którym towarzyszy ból kręgosłupa. Odpowiednio dobrana terapia i zastosowanie właściwych zabiegów przyniesie ulgę i pomoże zniwelować (a czasem i całkowicie zlikwidować) dolegliwości bólowe.

MTB Pomerania Władysławowo – rowerowy maraton dla dzieci i dorosłych

10 czerwca, czyli już w najbliższą niedzielę będzie miała miejsca 5 edycja MTB Pomerania Maraton, tym razem we Władysławowie. Organizatorzy przewidują łącznie 4 trasy, dwie dla dorosłych: Speeda 28 km i Mea 56 km oraz dwie juniorskie: 500m do lat 8 i 4 km do lat 14.

Gorący długi weekend – sposoby na upały

Przed nami majowo-czerwcowy długi weekend z bardzo wysokimi temperaturami. I choć większość z nas cieszą te optymistyczne prognozy, należy pamiętać, że upały bywają niebezpieczne dla naszego zdrowia. Przede wszystkim pamiętajmy o hojnym nawadnianiu naszych organizmów, najlepiej wodą, ewentualnie z dodatkiem cytryny czy limonki – nie słodkimi, gazowanymi napojami.