Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Amazonki - rehabilitacja kobiet po mastektomii

Pobyty rehabilitacyjne z programem dla Amazonek

Rehabilitacja kobiet po mastektomii jest szczególnym rodzajem pobytu leczniczego, który uwzględnia specjalne zapotrzebowania, jakie niesie za sobą przebycie i zakończenie leczenia onkologicznego obejmujące usunięcie piersi. Program rehabilitacyjny dla Amazonek holistycznie obejmuje różne dziedziny przywracania sprawności, czyli zarówno rehabilitację ruchową poszczególnych partii ciała, kształtowanie i utrzymanie prawidłowej pozstawy oraz zwalczanie obrzęku jak i rehabilitację psychiczną, pozwalającą na uporanie się z obciążeniem psychicznym, jakim jest okres choroby i rekonwalescencji. Dodatkowym atutem tych pobytów jest to, że organizowane są one w grupach osób w podobnej sytuacji zdrowotnej - co dodatkowo wzmacnia pozytywne skutki terapii.
 
W skład programu zabiegowego pobytu rehabilitacyjnego dla Amazonek wchodzą najczęściej m.in. takie elementy jak drenaż limfatyczny, masaże ręczne i pneumatycze, gimnastyka w sali lub w basenie, zabiegi balneoterapetuczyne, hydroterapia oraz spotkania z psychoterapeutą. Ważną rolę w programie terapeutycznym odgrywają także grupowe zajęcia rekreacyjne oraz dodatkowe imprezy. Warto pamiętać o tym, że proces rehabilitacji obejmuje zarówno sferę fizyczną jak i psychiczną, dlatego też na turnusie dla Amazonek ważne jest realizowanie programu kulturalnego i rozrywkowego.

Jakie są przeciwwwskazania do pobytu na turnusie dla Amazonek?

Wzięcie udziału w pobycie rehabilitacyjnym dla Amazonek możliwe jest tylko po zakończeniu leczenia, czyli przeciwwwskazaniem jest czynna choroba nowotworowa i trwająca terapia lecznicza - chemioterapia lub radioterapia. Wymaga podkreślenia, że każdy przypadek kobiety po mastektomii może się różnić i każdy musi być traktowany indywidualnie, w oparciu o dokumentację medyczną mogą zostać wykazane indywidualne przeciwwskazania. Przy pobycie na takim turnusie również realizacja poszczególnych zabiegów uzależniona jest od indywidualnej oceny zdrowia danej pacjentki.