Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Pobyt ogólnousprawniający - poprawa ogólnej sprawności

Dla kogo są pobyty ogólnousprawniające?

Z tego rodzaju pobytów mogą korzystać osoby, które zmagają się z chorobami przewlekłymi o ustabilizowanym przebiegu, osoby cierpiące na współistniejące schorzenia w obrębie różnych układów organizmu, a także osoby które potrzebują ogólnej rehabilitacji zarówno fizycznej i psychicznej. Zatem taki pobyt usprawniająco-rekreacyjny adresowany jest do większości osób, których zdrowie i kondycja nie są idealne, ale również nie są na poziomie stwarzającym poważne zagrożenie dla funkcjonowania organizmu. Pobyty i turnusy ogólnousprawniające swoim programem obejmują zabiegi, zajęcia i aktywności rekreacyjno-wypoczynkowe.
 
Pakiety z zabiegami podnoszącymi sprawność ogólną są przeznaczone również dla tych, którzy nie zmagają się z konkretnymi chorobami, a jedynie dotykają ich drobniejsze dolegliwości, takie jak ból spowodowany długim przebywaniem w jednej pozycji, pogorszenie kondycji i odczuwalny spadek sił witalnych, zmęczenie czy też przypadłości związane z wiekiem lub nadwagą. Pobyty ogólnousprawniające mają na celu poprawę samopoczucia i sprawności, a co za tym idzie przynoszą szeroko rozumiane korzyści dla zdrowia.

Co obejmuje program pobytu ogólnousprawniającego?

W pakietach ogólnousprawniających można znaleźć m.in. grupowe zajęcia ruchowe i rehabilitacyjne, formy aktywnego wypoczynku, indywidualnie dobrane dla każdego kuracjusza zabiegi usprawniające, a także bogaty program kulturalny i integracyjny. Dodatkowo wiele ośrodków proponuje liczne atrakcje i usługi dodatkowe, nie objęte pakietem, aby każdy gość według swojego uznania mógł korzystać innych z udogodnień. Ważnym elementem pobytu ogólnousprawniającego jest także wypoczynek, stąd taki rodzaj pobytu zdrowotnego zapewnia kuracjuszowi optymalną ilość czasu wolnego, który można wykorzystać na zwiedzanie okolic i korzystanie z atrakcji turystycznych, bądź też z opcjonalnych usług oferowanych przez ośrodek.