Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Profilaktyka - lepiej zapobiegać, niż leczyć

Dla kogo są pobyty profilaktyczne

Pobyty z programem profilaktycznym przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie, znajdują się w grupie obarczonej ryzykiem wystąpienia chorób cywilizacyjnych, czy też zmagają się z drobnymi dolegliwościami, które nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia, jednak w przyszłości mogłyby się rozwinąć i wówczas przyczynić się do rozwoju różnych schorzeń. Wypoczynek połączony z profilaktyką zdrowotną jest także bardzo dobrą propozycją dla seniorów, którzy już z racji wieku przywiązują szczególną wagę do dbałości o sprawność i dobre samopoczucie. W myśl zasady "lepiej zapobiegać, niż leczyć", z pobytów profilaktycznych korzystają często osoby, które narażone są na rozwój takich schorzeń jak choroby narządów ruchu, choroby stawów, schorzenia kręgosłupa, schorzenia reumatyczne oraz choroby dietozależne.

Jakie korzyści przynoszą pobyty z profilaktyką zdrowotną?

Pakiety profilaktyczne tworzone są z myślą o tym, aby poprawić obecny stan zdrowia i samopoczucie kuracjusza, ale też pełnią rolę edukacyjną - pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej i zdrowego żywienia, która umiejętnie wykorzystana w życiu codziennym, pomoże realnie wpłynąć na poprawę zdrowia, kondycji i jakości życia. Pobyt z programem profilaktycznym często jest ukierunkowany konkretnie na daną grupę schorzeń (np. choroby stawów czy schorzenia kręgosłupa), dzięki czemu każdy ma możliwość dobrania odpowiedniego pobytu profilaktycznego do własnych potrzeb. Taka wczesna interwencja w przypadku pojawienia się dyskomfortu i łagodnych dolegliwości, pomoże opanować problemy w początkowym stadium oraz wskazać ewentualne dalsze kierunki diagnostyki.
 
W czasie pobytu profilaktycznego przeprowadzane są indywidualnie dobrane zabiegi, dzięki czemu nawet krótki pobyt pozwoli zmniejszyć dolegliwości i odczuć poprawę samopoczucia. Pakiety profilaktyczne ukierunkowane na konkretny rodzaj schorzeń są tak skomponowane, aby osiągnąć najlepsze możliwe efekty przy minimalizowaniu danych dolegliwości. Po zakończeniu pobytu ważne jest stosowanie się do otrzymanych wskazań na co dzień, co pozwoli utrwalić i utrzymać efekty zabiegów. Oprócz tego warto jest powtarzać pobyty profilaktyczne co jakiś czas, aby nie dopuścić do głębszego rozwoju schorzeń.