Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Relaks i SPA - coś dla ciała, coś dla ducha

Dla kogo są pobyty Relaks i SPA?

Pobyt relaksacyjny z zabiegami SPA także jest formą wypoczynku korzystnie wpływającą na zdrowie i samopoczucie. Nawet krótki pobyt zdrowotny tego rodzaju pomoże odprężyć się psychicznie oraz zregenerować organizm, a to z kolei wpływa dobroczynnie na sprawne i efektywne funkcjonowanie na codzień. Pobyty z zabiegami relaksacyjnymi i SPA odpowiednie są przede wszystkim dla osób, które nie zmagają się z przewlekłymi lub poważnymi problemami ze zdrowiem, a jedynie zmagają się z przepracowaniem czy cierpią w wyniku chronicznego przemęczenia. Także długotrwałe pozostawanie w stanie napięcia psychicznego negatywnie wpływa na pracę całego organizmu, w tym przypadku mimo braku istotnych dolegliwości fizycznych również jak najbardziej sprawdzi się pobyt zdrowotny w ośrodku SPA.

Czym się charakteryzują pobyty relaksacyjne i SPA?

Zazwyczaj pobyty SPA są dość krótkie, od weekendowych do kilkudniowych. W tym czasie przeprowadzane są zabiegi mające na celu głównie przywrócenie harmonii psychicznej i fizycznej oraz szybkie "naładowanie akumulatorów". Celem takiego wypoczynku wzbogaconego zabiegami relaksacyjnymi i odnową biologiczną jest redukcja zmęczenia i stresu oraz poprawa wyglądu i kondycji ciała. W ramach pakietów SPA odbywają się m.in. masaże relaksacyjne i upiększające, odżywcze i regenerujące zabiegi na twarz i ciało, specjalne kąpiele o zróżnicowanym działaniu i wiele innych. Korzystając z takiego pobytu można całkowicie zapomnieć o codzienności i pozwolić zadbać o siebie.
 
Poszczególne pakiety SPA są dobierane także tematycznie, z myślą o potrzebach konkretnej grupy - i tak przygotowane zostały m.in. pobyty SPA dla przyszłych mam, dla przyjaciółek, dla panów, dla par, dla seniorów czy nawet dla rodzin z dziećmi. Każdy z nich charakteryzuje się zindywidualizowanym programem, gdzie zabiegi skomponowane są w taki sposób, aby przynieść maksymalne efekty dla osoby nim poddawanej. Wiele ośrodków SPA oferuje także możliwość stworzenia programu odnowy i relaksacji w pełni zgodnie z życzeniem klienta, dzięki czemu idealnie dobrany pobyt SPA mogą znaleźć osoby w każdym wieku i o różnych zapotrzebowaniach.