Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Seniorzy - kuracja, wypoczynek i regeneracja sił

Pobyty lecznicze i rehabilitacyjne dla osób starszych

Wczasy lecznicze dla seniorów przeznaczone są przede wszystkim dla osób starszych samodzielnych, które zmagają się z rożnymi dolegliwościami typowymi dla wieku. Program pobytu zdrowotnego dla seniorów obejmuje zarówno indywidualnie dobrane zabiegi lecznicze, jak i program kulturalno-rozrywkowy. Pakiety tego typu adresowane są także do aktywnych seniorów, którzy oprócz leczenia i rehabilitacji w czasie wyjazdu chcą także aktywnie wypoczywać, zwiedzać, korzystać z atrakcji turystycznych i brać udział w wydarzeniach organizowanych przez ośrodki dla swoich gości. Dzięki takiemu dwutorowemu programowi, pobyt na turnusie dla seniorów pozwala zadbać zarówno o zdrowie i kondycję, jak i dobre samopoczucie i komfort psychiczny kuracjusza. Pakiety dla seniorów to wypoczynek i leczenie zarówno ciała, jak i ducha.

Dlaczego warto korzystać z pakietów dla seniora?

Pobyty z zabiegami dla seniorów są świetnym sposobem na połączenie kuracji zdrowotnej z wyjazdem wypoczynkowym. Wybierając taki rodzaj pobytu można liczyć na wiele wymiernych korzyści dla zdrowia, gdyż przyczyniają się do tego zarówno zabiegi lecznicze, jak i atrakcyjny program pobytu pozytywnie wpływający na kondycję psychiczną seniora. Rehabilitacja zwykle obejmuje fizykoterapię, kinezyterapię, hydroterapię i balneoterapię, konkretny program zabiegów dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, w odniesieniu do jego wskazań zdrowotnych.
 
Pobyty dla seniorów są też coraż bardziej popularnym pomysłem na prezent dla bliskich czy też wspólne uczczenie ważnych świąt osobistych. Wielu seniorów z chęcią wykorzysuje każdą okazję, by połączyć wyjazd wypoczynkowy z kuracją leczniczą i coraz chętniej wybiera pobyty z programem leczniczym dedykowanym starszym osobom. Oprócz pobytów rekreacyjno-wypoczynkowych dla seniorów, są także pobyty z intensywną rehabilitacją i leczeniem - udział w takim pobycie podyktowany jest jednak ważnymi względami zdrowotnymi, udział w taki pobycie powinien być zarekomendowany przez specjalistę prowadzącego leczenie seniora.