Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Rehabilitacja kręgosłupa

Zagrożenia dla zdrowia kręgosłupa

Schorzenia kręgosłupa należą do grupy najbardziej powszechnych problemów zdrowotnych. Dotyka ona szerokie grono osób w różnym wieku, szczególnie narażone na nią są osoby pozostające długotrwale w jednej pozycji - np. pracownicy biurowi czy osoby wykonujące prace manualne. Wiele osób lekceważy profilaktykę schorzeń kręgosłupa i nie dba o higienę kręgosłupa do czasu, aż pojawią się pierwsze dolegliwości. Schorzenia kręgosłupa mogą się jednak długo rozwijać bezobjawowo, a pojawienie się bólu pleców to jest już zdecydowany sygnał do interwencji i jak najszybszego zadbania o swoje zdrowie. Nie warto zwlekać z konsultacją ze specjalistą, gdyż nieleczone schorzenia kręgosłupa prowadzą do poważnego pogłębiania się problemu, którego skutki są bardzo trudno odwracalne lub niemożliwe do usunięcia.
 
Istnieje bardzo wiele czynników, które negatywnie wpływają na zdrowie kręgosłupa i w konsekwencji sprzyjają rozwojowi zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Jednym z takich codziennych niezdrowych dla kręgosłupa nawyków jest zapominanie o ergonomii (m.in. właściwa postawa siedząca, odpowiedni materac do snu czy pozycja zajmowana za kierownicą samochodu), co skutkuje obciążeniem kręgosłupa i stawów oraz osłabieniem mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy. Brak odpowiedniej dawki aktywności ruchowej także przyczynia się do zwiększenia ryzyka wystąpienia chorób kręgosłupa. Wielkie zagrożenie dla zdrowia kręgosłupa stanowi również nadwaga i otyłość.

Jak walczyć z dolegliwościami kręgosłupa

Jednym ze sposobów na wczesną interwencję przy pojawieniu się dolegliwości kręgosłupa, jak i sposobów na poprawę zdrowia i jakości życia przez redukcję dolegliwości bólowych są pobyty lecznicze z rehabilitacją kręgosłupa. Pobyt z zabiegami pod kątem leczenia kręgosłupa jest tak skomponowany, aby przynieść kuracjuszowi ulgę w bólu oraz stymulować procesy hamujące rozwój choroby i poprawić sprawność kręgosłupa. Pobyt na turnusie zdrowotnym dla kręgosłupa to także doskonala okazja, by nauczyć się dbać o swój kręgosłup i wdrożyć zdrowe nawyki, co pomoże dbać o zdrowie kręgosłupa na codzień.