Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Turystyka zdrowotna

Wyjazdy lecznicze cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Coraz więcej osób widzi korzyści płynące z połączenia wypoczynku urlopowego z pobytem zdrowotnym i chętnie wybiera wczasy zdrowotne. Decydując się na pakiet z zabiegami w ramach wczasów, można jednocześnie wypocząć i zadbać o swoje zdrowie.
 
Turystyka uzdrowiskowa oznacza wyjazd do danego miejsca, w celu poprawy stanu zdrowia, samopoczucia fizyczngo, ogólnej regeneracji oraz zadbania o kondycję psychiczną. Ważną funkcją turystyki zdrowotnej jest także działanie profilaktyczne, jak i profilaktyka wtórna - zmniejszenie ryzyka nawrotu ostrych stanów chorobowych.

Co można znaleźć w pakiecie zdrowotnym?

Istotną cechą pobytów z zabiegami jest ich całościowe, holistyczne obejmowanie zdrowia człowieka. Pakiety zdrowotne skomponowane są wielokierunkowo, tak by zadbać o regenerację organizmu na płaszczyźnie fizycznej i psychicznej. Obie te sfery są jednakowo ważne dla zdrowia i samopoczucia. Nie jest możliwe osiągnięcie dobrych efektów leczenia czy rehabilitacji, uwzględnianiąc tylko jeden z tych aspektów.

Gdzie są prowadzone pobyty zdrowotne?

Turystyka zdrowotna w Polsce skupia się wokół miejscowości uzdrowiskowych oraz popularnych kurortów turystycznych, w których również działają liczne ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne, centra rehabilitacji i rekreacji, hotele SPA i wellness, centra i ośrodki zdrowia, kliniki lecznicze i rehabilitacyjne oraz wiele innych ośrodków, w których można korzystać z pobytów zdrowotnych i wczasów rehabilitacyjnych.