Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Pakiety lecznicze

Pakiety zdrowotne to coś więcej, niż usługi typowe dla pobytów wypoczynkowych, czyli noclegi i wyżywienie. Wybierając pobyt z pakietem zdrowotnym można wygodnie połączyć wyjazd wypoczynkowy oraz pobyt leczniczy, korzystając jednocześnie z obu form zadbania o swoje zdrowie i samopoczucie w czasie urlopu. Pakiety pobytowe obejmujące oprócz usług hotelowych także zabiegi lecznicze, kurację zdrowotną czy rehabilitację, są coraz chętniej wybieraną formą wyjazdu wypoczynkowego. Dotyczy to także osób młodych, aktywnych zawodowo, które w natłoku codziennych obowiązków często nie mają czasu zatroszczyć się o swoje zdrowie na codzień. Z pakietów leczniczych oczywiście chętnie korzystają także seniorzy.

Co można znaleźć w pakiecie leczniczym?

Pakiet leczniczy najczęściej obejmuje wszystkie usługi, które pozwolą uczestnikowi pobytu zapomnieć o jakichkolwiek obowiązkach i w pełni cieszyć się relaksem i wypoczynkiem. W takim pakiecie zdrowotnym zazwyczaj znajdują się zatem noclegi, pełne wyżywienie, pulę indywidualnie dobranych zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych z bazy zabiegowej oraz dodatkowy program i atrakcje, zależne od możliwości danego ośrodka. Pakiet zdrowotny w niektórych przypadkach może być także opcją dodatkową, ściśle dedykowaną konkretnej grupie schorzeń, z którego można skorzystać przebywając na pobycie zdrowotnym. Wówczas zwykle obejmują one konkretny program leczniczy, dostosowany do precyzyjnie do osób ze wskazanymi dolegliwościami.

Jakie ośrodki oferują pakiety zdrowotne?

Pakiet pobytowy z zabiegami znajduje się w ofercie wielu ośrodków wypoczynkowo-rehabilitacyjnych, hoteli, centrów spa & wellness, uzdrowisk, sanatoriów i innych obiektów kuracyjnych, które dysponują pokojami gościnnymi, salą jadalną oraz bazą zabiegową. Dzięki takiej infrastrukturze, ośrodki mogą zapewnić swoim gościom pakiety zdrowotne pozwalające w całości zadbać o dobre samopoczucie psychiczne i kondycję fizyczną. Takie podejście do wyjazdu wypoczynkowego w charakterze pobytu zdrowotnego, pozwala na efektywną regenerację organizmu i prawdziwe naładowanie baterii przed powrotem do codziennych zajęć. Takie ogólne nabranie sił i kuracja zdrowotna w ramach pakietu leczniczego polecana jest zarówno jako działanie profilaktyczne, jak i jako terapia wspomagająca leczenie w chorobach przewlekłych.

Pakiety pobytowe z myślą o potrzebach różnych kuracjuszy

Z pobytów leczniczych i profilaktycznych korzystają osoby w bardzo różnym wieku, podróżujące samotnie lub z osobą towarzyszącą, lub także całymi rodzinami. W związku z tym, pakiety zdrowotne muszą być różnorodne i dostosowane do rozmaitych potrzeb i oczekiwań. Z tego względu przygotowywane są oferty pakietów z myślą o zapewnieniu atrakcyjnego wypoczynku rodzinom z dziećmi, intensywne i krótkie kuracje dla osób zapracowanych i przemęczonych, pakiety rehabilitacyjne i ogólnousprawniające dla seniorów oraz wiele innych. Każdy z pewnością może znaleźć pakiet zdrowotny najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.