Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Zdrowe serce - rehabilitacja kardiologiczna

Pakiety lecznicze z programem poświęconym zdrowiu serca przygotowywane są z myślą o osobach zmagających się z przewlekłymi chorobami kardiologicznymi i po ostrych incydentach sercowo-naczyniowych. Takie programy zwykle zawierają odpowiednie badania diagnostyczne i laboratoryjne, dietę z możliwością dopasowania zgodnie ze wskazaniami lekarskimi oraz indywidualnie dobrane zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne. 
 
Celem takich pobytów jest utrzymywanie stabilnego przebiegu schorzeń przewlekłych, poprawa jakości życia codziennego oraz kształtowanie i pielęgnowanie zdrowych nawyków. Jest to także metoda zapobiegania zaostrzeniom stanów chorobowych oraz profilaktyka wtórna dla osób po przebytych zawałach, udarach krwotocznych i niedokrwiennych oraz innych ostrych epizodach w przebiegu chorób układu krążenia.

Zdrowe serce to także profilaktyka

Pakiety z zabiegami skierowane są również do osób, które są zainteresowane profilaktyką chorób serca. Takie pobyty profilaktyczne pod kątem układu krążenia przede wszystkim przeznaczone są dla tych, którzy znajdują się w grupie ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Należą tutaj głównie osoby mające w rodzinie krewnych z chorobami układu krążenia i osoby prowadzące niezdrowy tryb życia.
 
Choroby kardiologiczne są zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Liczba osób zmagających się ze schorzeniami układu krążenia rośnie z roku na rok, tego rodzaju choroby stanowią również jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Warto pomyśleć o profilaktyce chorób serca zanim dojdzie do ich wystąpienia. Jeżeli natomiast już wystąpiły problemy z układem krążenia, warto zadbać o zdrowy tryb życia i zapobiegać rozwojowi i zaostrzeniu dolegliwości w przyszłości, a temu także bardzo dobrze służą pobyty zdrowotne z rehabilitacją kardiologiczną.