Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Dieta oczyszczająca - wczasy z kuracją

Szybkie tempo życia i związane z tym niezdrowe odżywianie stanowi problem dotyczący wielu osób. Po latach diety składającej się głównie z żywności wysoko przetworzonej, gotowych dań i fast foodów, nie jeden człowiek zaczyna odczuwać negatywne skutki złego odżywiania i związane z nim obniżenie jakości życia codziennego. Chcąc poprawić swoją kondycję i zniwelować skutki długotrwałego niezdrowego odżywiania, ludzie zaczynają trafiać na pobyty zdrowotne z dietą oczyszczającą. Kuracja detoksykująca jest bardzo dobrym sposobem na to, by pomóc sobie oczyścić organizm i zacząć zmieniać swoje szkodliwe nawyki.

Na czym polega kuracja oczyszczająca?

Stałym elementem wczasów oczyszczających jest specjalna dieta. Zwykle opiera się ona na warzywach i owocach, także w postaci soków. Warzywa i owoce wykazują liczne właściwości detoksykujące i bardzo dobrze wspierają oczyszczanie organizmu z toksyn. W czasie pobytu na wczasach oczyszczających prowadzone są także zabiegi wspomagające oczyszczanie organizmu, jak np. mineralne kąpiele lecznicze czy kuracje pitne wodami mineralnymi. Trzeba pamiętać o tym, że sama kuracja oczyszczająca i restrykcyjna dieta mogą trwać tylko przez określony czas, nie mogą być prowadzone zbyt długo. Z kolei tego typu detoks może być powtarzany co jakiś czas.

Kuracja oczyszczająca a aktywność fizyczna

W procesie oczyszczania organizmu bardzo dużą rolę odgrywa także ruch. Z tego powodu niektóre propozycje pobytów oczyszczających noszą także znamiona obozu treningowego, w czasie którego bardzo duży nacisk jest kładziony na aktywność fizyczną. Zwykle program ćwiczeń przy tego rodzaju pobytach nie charakteryzuje się wysoką intensywnością zajęć, ale za to są one często powtarzane. Wśród ćwiczeń, jakie mogą występować jako element wczasów odchudzających mogą być m.in. gimnastyka w wodzie, spacery z kijkami nordic walking, pilates czy aerobik.

Ocena poprawy stanu zdrowia po kuracji

Zazwyczaj na początku kuracji oczyszczającej Do monitorowania postępów i poprawy stanu zdrowia w wyniku stosowania diety oczyszczającej oraz treningu niezbędne jest powtórzenie tych samych badań i pomiarów pod koniec pobytu lub już po jego zakończeniu. W większości przypadków widać zauważalną zmianę i pozytywny wpływ kuracji oczyszczającej, oczywiście przy założeniu stosowania się do programu pobytu. Podczas wczasów oczyszczających realizowane są także zajęcia edukacyjne, które pozwolą uczestnikom dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie i odżywianie także po zakończeniu pobytu.