Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Obozy treningowe i fitness

Rosnącą popularnością cieszą się pobyty z intensywną aktywnością, określane często jako obozy fitness czy obozy treningowe. Taki rodzaj pobytów z programem treningowym może być skierowany bardziej do osób, którym przede wszystkim zależy na poprawie swojej kondycji fizycznej i aktywnym wypoczynku, a może też być ściślej sprofilowany pod kątem odchudzającym. Obozy treningowe najczęściej trwają tydzień, ale są prowadzone także długie obozy dwu, a nawet trzytygodniowe. Z drugiej strony, organizowane są także ekspresowe, 3-dniowe obozy treningowe dla tych, którzy potrzebują błyskawicznego zastrzyku energii i dawki endorfin wywołanej intensywnym treningiem.

Obóz treningowy - poprawa kondycji i aktywny wypoczynek

Obozy fitness mogą być przygotowane z myślą o osobach początkujących, które chcą poznać różne formy aktywności fizycznej i po prostu się rozruszac, zaczynając dopiero swoją przygodę z przejściem na aktywny tryb życia. Takie osoby będą potrzebowały także edukacji zdrowotnej i dietetycznej, stąd też przeważnie tego typu zajęcia są uwzględniane w programie obozu. Ponadto, prowadzone sa także obozy treningowe dla osób zaawansowanych, które potrzebują dużej dawki fizycznego wysiłku, który będzie atrakcyjny i urozmaicony. Obozy fitness mają różną intensywność i należy sprawdzić, do jakiej grupy uczestników adresowana jest dana propozycja przed wybraniem obozu fitness dla siebie. Obozy kondycyjne i ogólnousprawniające mogą mieć także jakiś ogólny motyw przewodni, np. rzeźbienie mięśni, przygotowanie do jakichś zawodów czy też dominujący rodzaj aktywności, np. rozmaite treningi w basenie czy sporty zimowe. 

Obóz fitness - poprawa sylwetki i utrata zbędnych kilogramów

Obozy fit nastawione są bardziej na redukcję tkanki tłuszczowej i poprawę konturów sylwetki, stąd też adresowane są przede wszystkim do osób, które chcą się pozbyć zbędnych kilogramów. W tym przypadku ogromnie ważnym elementem obozu oprócz planu treningowego jest właściwa dieta. Posiłki skomponowane są tak, aby jednocześnie dostarczyć energii potrzebnej do ćwiczeń, ale też muszą być odpowiednie dla osób dążących do utraty wagi. Co istotne, uczestnicy tego rodzaju obozów odchudzających otrzymują także porady dietetyczne oraz rozpisane zestawy ćwiczeń, aby mogły kontynuować odchudzanie po powrocie do domu.

Boot campy - trening jak w wojsku

Tego rodzaju obozy treningowe opierają się na metodach treningowych wzorowanych na szkoleniu rekrutów wojskowych. Podstawą programu treningowego w ramach tego typu obozów jest trening obwodowy. Oznacza to bardzo dużą różnorodność wykonywanych ćwiczeń, angażujących po kolei różne partie mięśni. Dzięki temu danej partii mięśni nie grozi zbytnie przeciążenie, a ponadto trening nie jest nużący i monotonny. Intensywność treningu może być dostosowywana i modyfikowana np. poprzez podkręcanie tempa wykonywania serii powtórzeń lub też dodawanie obciążenia Jest to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby zdrowo i skutecznie schudnąć w możliwie krótkim czasie.