Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Wyjazd do SPA

Po co jechać do SPA?

Czy pobyt w SPA może przynieść jakiekolwiek korzyści poza atrakcyjnym spędzeniem czasu i chwilą wypoczynku? Jak najbardziej. Przejście całego cyklu przygotowania do zabiegu, przeprowadzenia samego zabiegu i odpoczynku po nim powoduje, że można faktycznie naładować baterie, a tym samym wyciszyć się, zredukować stres i odprężyć, a to z kolei wpływa bardzo pozytywnie na całościowe funkcjonowanie organizmu. Co ważne, pobyt w SPA, aby był skuteczny musi być zarówno wypoczynkiem fizycznym, jak i psychicznym. Dla osoby zmagającej się z chronicznym przemęczeniem, przepracowaniem czy długotrwałym stresem, wypad do SPA może mieć naprawdę zbawienne skutki.

Wyjazd do SPA - regeneracja i wyciszenie

Pobyt w SPA może być prawdziwym zastrzykiem energii i wspomóc dużą dawką nowych sił witalnych. Jest swego rodzaju terapią, która obejmuje człowieka w sposób holistyczny - wyciszenie i relaks odbywa się na każdej płaszczyźnie. Z tego powodu tak istotne jest, aby na wyjazd do SPA przeznaczyć czas, który faktycznie będzie można poświęcić w całości odpoczynkowi. Krótki wyjazd połączony z zabiegami nie przyniesie takich efektów, jeżeli na przykład w międzyczasie człowiek będzie zajmował się pracą, myślał o obowiązkach czy też planował realizację zadań czekających do po powrocie. Najlepszym wyjściem byłoby niejako odłączyć się od świata zewnętrznego na czas krótkiego pobytu w SPA i zająć się w tym czasie wyłącznie sobą i regeneracją swoich sił. Przy takim podejściu do wyjazdu do SPA, nawet krótki urlop z zabiegami relaksacyjnymi i rewitalizującymi potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Jak jest w SPA?

Wnętrza stref SPA urządzone są w taki sposób, by jak najbardziej sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. Strefa SPA zazwyczaj charakteryzuje się prostym i eleganckim wystrojem, który powinien być utrzymywany w idealnej czystości. Wnętrza są zwykle oświetlane łagodnym światłem, które nadaje im kameralnego i przytulnego charakteru. Strefa podzielona jest zwykle na część wodną, część saunową oraz pokoje zabiegowe, w któryzh przeprowadzane są indywidualne zabiegi SPA, dobrane odpowiednio dla konkretnej osoby. W strefach SPA zwykle także rozbrzmiewa klimatyczna, nastrojowa muzyka relaksacyjna, która pomaga osiągnąć stan prawdziwego odprężenia. Zazwyczaj w strefach SPA nie można używać telefonów komórkowych ani innych sprzętów elektronicznych, co również jest podyktowane zachowaniem atmosfery odpowiedniej do relaksu.

Korzystanie z zabiegów SPA

Zarówno w przypadku kilkudniowego pobytu SPA, jak i jednodniowej wizyty w celu skorzystania z zabiegów, zabiegi SPA muszą być wcześniej uzgodnione - zarówno rodzaj zabiegu, jak i godzina jego przeprowadzenia. Do zabiegu należy się przygotować wcześniej, z reguły wystarczy kwadrans przed umówioną godziną rozpoczęcia zabiegu. W tym czasie można spokojnie wziąć prysznic i przebrać się, stosując się do zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg. W miarę możliwości przed zabiegiem warto już wcześniej skorzystać ze strefy SPA, rozluźnić się i przygotować, nie wchodzić na konkretny zabieg niemal "z marszu" - dzięki temu w czasie zabiegu można się bardziej wyciszyć i lepiej zrelaksować. Po zabiegu rówież należy odpocząć, większość ośrodków SPA posiada specjalnie do tego przeznaczone tepidarium.