Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Karpacz - miasto u stóp Śnieżki

Karpacz jest atrakcyjnym turystycznie miastem na Dolnym Śląsku, które każdego roku przyciąga mnóstwo miłośników relaksu w górskim otoczeniu oraz osób spragnionych aktywnego wypoczynku. Turystyczna oferta Karpacza jest bardzo bogata i różnorodna, zarówno jeśli chodzi o bazę noclegową w Karpaczu, jak i liczne atrakcje. Wypoczynek w Karpaczu można bez obaw planować o dowolnej porze roku, w tym miejscu nie można się nudzić niezależnie od warunków pogodowych i temperatury.

Wypoczynek w górach

W Karpaczu można spędzić idealne wczasy w górach. Miejscowość leży u podnóża Śnieżki. W okolicy znajduje się wiele malowniczych szlaków pieszych, przemierzając które można podziwiać piękno Karkonoszy. Dostępne są także rozmaite trasy rowerowe, w tym leśne trasy zjazdowe - singletracki. Zimą rzecz jasna można korzystać z tras narciarskich (także biegowych) i wyciągów narciarskich, możliwe są także wędrówki na rakietach śnieżnych. Pasjonatów sportów zimowych zaciekawi także tor saneczkowy w Karpaczu oraz szkoły narciarskie.

Atrakcje Karpacza

Świetnym pomysłem będą także wczasy rodzinne w Karpaczu. Miasto obfituje w rozmaite atrakcje dla całych rodzin, jak parki wodne, muzea (w tym Miejskie Muzeum Zabawek czy Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO) czy parki rozrywki (np. Park Bajek czy Park Linowy). Bardzo ciekawą, unikatową atrakcją są Karkonoskie Tajemnice - nowoczesne miejsce, w którym w ciekawy i przystępny sposób można poznać lokalny folklor oraz historie i legendy Karpacza, a także dowiedzieć się dużo o życiu w górach. Wiele kolejnych atrakcji jest także w bezpośredniej okolicy Karpacza.

Wczasy zdrowotne w Karpaczu

Karpacz jest także bardzo dobrym miejscem na wczasy lecznicze i rekreacyjne. Mijescowość sprzyja zwłaszcza wczasom odchudzającym i oczyszczającym ze względu na liczne możliwości aktywnego spędzania czasu. Wczasy zdrowotne w Karpaczu to pomysł na wypoczynek także dla seniorów, którzy mogą korzystać ze specjalnych ofert licznych ośrodków. Bardzo szeroką ofertą mogą się poszczycić także ośrodki SPA, w których można doskonale wypocząć i się zregenerować.