Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Świnoujście - miasto na wyspach

Świnoujście należy do najbardziej popularnych nadmorskich kurortów w Polsce. Każdego roku miasto przyciąga tłumy turystów polskich i zagranicznych. Wczasy w Świnoujściu bo bardzo chętnie wybierana opcja na wypoczynek urlopowy jak i zdrowotny. Wyjątkowe właściwości klimatu oraz atrakce turystyczne w Świnoujściu to niewątpliwe atuty tego miejsca. Bardzo charakterystyczna jest także plaża w Świnoujściu, tamtejsze falochrony oraz malowniczy, zabytkowy "wiatrak" - Stawa Młyny.

Wczasy dla rodzin z dziećmi

Świnoujście jest miejscowością bardzo chętnie odwiedzaną przez rodziny z dziećmi. Jednym z powodów jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana baza noclegowa, która pozwala rodzinom dopasować rodzaj zakwaterowania jak najlepiej do swoich potrzeb. Wśród popularnych noclegów w Świnoujściu dla rodzin z dziećmi można wyróżnić domki, hotele czy apartamenty. Bardzo ważnym aspektem przemawiającym za tym, że jest to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi, są liczne atrakcje turystyczne w Świnoujściu. W ścisłym sezonie jak i poza nim, nie można narzekać na nudę.

Atrakcje turystyczne Świnoujścia

Do najciekawszych atrakcji Świnoujścia należy bezsprzecznie piękna promenada nadmorska wraz z całą zabytkową dzielnicą nadmorską oraz Park Zdrojowy. Ponadto turystów zaciekawią takie miejsca jak Twierdza Morska Świnoujście oraz Forty (Fort Gerharda, Fort Zachodni, Fort Anioła), wieża widokowa, podziemne miasto oraz rzecz jasna latarnia morska - najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu, mierząca 68 metrów wysokości. Miłośnicy architektury z pewnością docenią także miejscowe zabytkowe budowle. 

Morze i plaża w Świnoujściu 

Świnoujście słynie szeroko z pięknej plaży. Spacer plażą do Wiatraka w Świnoujściu to jeden z obowiązkowych punktów podczas wizyty w tym mieście. Dodatkową morską atrakcją dostępną w Świnoujściu są rejsy różnego rodzaju statkami. Warto wspomnieć również o chętnie odwiedzanym Muzeum Rybołówska Morskiego oraz Kopalni Bursztynu. W razie niepogody w Świnoujściu nie trzeba rezygnować z wodnych atrakcji - na miłośników zabawy w wodzie czeka nowoczesny i pełen atrakcji park wodny.

Wczasy zdrowotne w nadmorskim kurorcie

Warte wspomnienia są także uzdrowiskowe tradycje Świnoujścia. Kurort słynie z mikroklimatu o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. Świnoujście jest bardzo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy zwłaszcza ze schorzeniami dróg oddechowych. Spacery po piaszczystej plaży sprzyjają także rehabilitacji ruchowej. W Świnoujściu znajduje się wiele sanatoriów oraz ośrodków rehabilitacyjno-wypoczynkowych. Część z nich znajduje się w zachwycającej architekturą zabytkowej dzielnicy tuż przy promenadzie nadmorskiej.