Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Wczasy dla seniora

Wczasy dla seniora charakteryzują się programem dopasowanym do potrzeb osób starszych. Tego typu wyjazdy pomagają poprawić ogólną kondycję, ale także przeprowadzić zabiegi wspomagające leczenie danego schorzenia. W zależności od stanu zdrowia, ośrodki rehabilitacyjne, sanatoria i centra wypoczynkowo-zdrowotne proponują wczasy dla seniorów o różnej intensywności, od wypoczynku z rekreacją i zabiegami ogólnousprawniającymi, po wczasy lecznicze z kompleksową kuracją zdrowotną.

Program wczasów dla seniora

Wczasy dla seniorów najczęściej odbywają się w popularnych miejscowościach wypoczynkowych i kurortach turystycznych. W tego typu pobytach turystyczne walory miejsca są conajmniej równie ważne, jak zabiegi lecznicze i program rekreacyjny. Bardzo często w ramach pobytu wczasowego, uczestnikom proponowane są także dodatkowe atrakcje jak wycieczki z przewodnikiem, zajęcia ruchowe, imprezy integracyjne i taneczne, udział w wydarzeniach kulturalnych i szereg innych propozycji ciekawego spędzania czasu.

Wczasy dla seniorów - wypoczynek i kuracja

Zabiegi lecznicze są niemal stałym elementem wczasów dla seniorów. Istotą jest tutaj ich liczba oraz ukierunkowanie; i tak dla poprawienia ogólnej sprawności zwykle proponowane są dwa zabiegi dziennie, a z kolei przy intensywnych kuracjach zdrowotnych zabiegów może być nawet pięć. Propozycji wczasów dla seniorów jest bardzo wiele, dzięki temu każdy senior bez problemu może znaleźć ofertę odpowiadającą jego potrzebom i oczekiwaniom. Wczasy dla seniora mogą być zatem zarówno wyjazdem typowo wypoczynkowym i profilaktycznym, jak i być połączone z programem leczniczym i rehabilitacyjnym. Osoby starsze bardzo różnią się pod względem stanu zdrowia i kondycji, co jest doskonale rozumiane w ośrodkach proponujących wczasy dla seniorów. Obecnie wachlarz propozycji tego typu jest bardzo szeroki i stale się powiększa.

Dieta dla seniora

Bardzo ważnym elementem wczasów dla seniorów jest także wyżywienie. W wielu przypadkach w ramach pobytu można korzystać z kilku diet do wyboru (po uprzednim uzgodnieniu), co stanowi duże udogodnienie dla wszystkich osób starszych, które potrzebują przestrzegania specjalnej diety ze względów zdrowotnych - jak np. dieta niskotłuszczowa, dieta wątrobowa, dieta cukrzycowa czy dieta lekkostrawna. Z drugiej strony często praktykowanym sposobem serwowania posiłków jest tzw. stół szwedzki (zwłaszcza w przypadku śniadań oraz kolacji), co stwarza seniorom dogodną możliwość komponowania sobie posiłków z dostępnych składników wedle własnych upodobań. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre w przypadku seniorów, którzy nie potrzebują specjalnych diet, ale mają problemy z apetytem.