Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Wczasy odchudzające

Bardzo popularną formą wczasów zdrowotnych stały się wczasy odchudzające. Tego rodzaju pobyty są chętnie wybierane przez osoby, które chciałyby zmienić swoje nawyki żywieniowe i nauczyć się zasad zdrowego odżywiania. Jest to świetny pomysł na to, aby rozpocząć swoje odchudzanie, jeśli się nie wie jak do tego zabrać. Trzeba pamiętać o tym, że turnus odchudzający ma funkcję edukacyjną i wspomagającą; tu nie chodzi o to, aby tylko przez ten czas się odchudzać, to powinna być część dłuższego procesu odchudzania. W ten sposób traktowany turnus odchudzający jest doskonałym elementem uzupełniającym cały proces odchudzania.

Wczasy odchudzające z dietą

Wczasy odchudzające to połączenie programu ćwiczeń fizycznych i zabiegów wspomagających odchudzanie z odpowiednią dietą. Dieta proponowana w programie wczasów odchudzających nie powinna być drastyczna, ale zdrowa, zbilansowana i lekkostrawna. Uczestnik turnusu nie powinien chodzić głodny, ale też jego porcje muszą być odpowiednie do diety odchudzającej. Z tego względu na wczasach odchudzających rzadziej spotyka się wyżywienie w formie bufetu szwedzkiego, częściej są to dania serwowane, przygotowane z zachowaniem zasad diety wspomagającej utratę wagi.

Zabiegi na turnusie odchudzającym

Turnus odchudzający oczywiście musi się składać także z części zabiegowej - na zabiegi składają się zazwyczaj elementy kinezyterapii, hydroterapii i fizykoterapii. Ćwiczenia ruchowe to m.in. gimnastyka grupowa, treningi aerobowe czy ćwiczenia w wodzie. Zabiegi fizykoterapeutyczne to zestaw indwywidualnie zaleconych i dobranych zabiegów leczniczych odpowiednich dla danej osoby, które pomogą usprawnić nadwyrężony nadwagą organizm. Bardzo często wykorzystywane są także elementy hydroterapii, gdyż leczenie wodą jest obarczone niewielką ilością przeciwwskazań do stosowania i daje bardzo dobre efekty w przypadku leczenia osób z nadwagą i otyłością.