Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Wczasy profilaktyczne

Profilaktyka zdrowotna jest zagadnieniem, któremu poświęca się coraz więcej uwagi. Jest wiele kampanii i programów edukacyjnych prowadzonych w różnych środowiskach i dla różnych osób, mówiących o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Niemal każdy wie, że profilaktyka zdrowotna zaczyna się od zdrowych nawyków i zdrowego trybu życia, co stanowi najlepszą gwarancję dbałości o zdrowie na codzień. Warto wiedzieć jednak, że bardzo pomocne w dbaniu o zdrowie są także profilaktyczne pobyty zdrowotne, na które warto wybierać się co jakiś czas. Takie objęcie swojego organizmu szczególną uwagą i poświęcenie czasu na poprawę jego stanu ogólnego, usprawnienie i wzmocnienie kondycyjne powtarzane możliwie regularnie, w znaczący sposób wpływa na zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób i spowalnia ich wczesne stadia. Na czym polega dobrodziejstwo profilaktycznych pobytów zdrowotnych?

Wczasy profilaktyczne - komu to potrzebne?

Wczasy z programem profilaktycznym pod kątem poprawy zdrowia są bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które znajdują się w grupach ryzyka zagrożonych wystąpieniem chorób cywilizacyjnych. Zabiegi wzmacniające organizm i ogólnousprawniające, jak zabiegi hydroterapeutyczne, kinezyterapeutyczne czy też z zakresu balneoterapii, wspomagają utrzymanie dobrego stanu zdrowia jak najdłużej. Pobyt na turnusie profilaktycznym pomaga także wprowadzać i utrzymywać dobre nawyki zdrowotne. Tak naprawdę udział we wczasach profilaktycznych polecany jest wszystkim osobom dorosłym, aktywnym zawodowo oraz prowadzącym nie do końca zdrowy tryb życia, który w przyszłości może poskutkować rozwojem chorób.

Co w ramach pobytu profilaktycznego?

Program pobytu profilaktycznego skomponowany jest tak, by przede wszystkim zawierał elementy zdrowego trybu życia, które będzie można kontynuować po zakończeniu pobytu. Z tego względu ujęta w nich jest kinezyterapia grupowa lub indywidualna, czyli zajęcia i ćwiczenia ruchowe prowadzone w rozmaitych formach w zależności od pobytu, od gimnastyki w basenie po spacery nordic walking. Dodatkowo prowadzone są indywidualnie dobrane zabiegi terapeutyczne, dostosowane do potrzeb danej osoby - tak, by wzmocnić najsłabsze partie ciała i osłabione układy organizmu. Ilość takich zabiegów jest niewielka, zwykle jeden do dwóch zabiegów dziennie. Kolejnym atutem jest wyżywienie, które zwykle obejmuje dietę rozpisaną zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Bardzo często w programie wczasów profilaktycznych jest także część dydaktyczna. Edukacja w zakresie zdrowego trybu życia pozwala na dalsze samodzielne prowadzenie profilaktyki zdrowotnej.