Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Wczasy zdrowotne w górach

Wczasy zdrowotne w górach mogą być bardzo dobrym wyborem i pozytywnie wpłynąć na zdrowie w bardzo znaczący sposób. Warto pamiętać jednak o tym, że tego rodzaju wypoczynek z kuracją nie jest polecany każdemu. Istnieje szereg przeciwwskazań i obostrzeń, które należy wziąć pod uwagę planując wczasy zdrowotne w górach. Wybierając góry na wczasy zdrowotne zdecydowanie należy skonsultować swoje plany z lekarzem, który wskaże czy jest to dobry pomysł w danym przypadku.

Dla kogo są wczasy w górach?

Przede wszystkim wczasy zdrowotne w górach polecane są osobom, które potrzebują ogólnego usprawnienia. Górskie wędrówki, świeże i czyste powietrze, bliskość natury oraz malownicze krajobrazy poprawią samopoczucie i podniosą kondycję fizyczną. Górski klimat bardzo służy osobom cierpiącym na przewlekłe choroby dermatologiczne oraz drobne problemy skórne. Wypoczynek w górach polecany jest również wszystkim osobom zmagającym się z chronicznym zmęczeniem, przepracowaniem, wypaleniem zawodowym czy długo utrzymującym się obniżonym nastrojem.

Wczasy zdrowotne w górach - sposób na odchudzanie

Wyjazd wypoczynkowy w góry w połączeniu z zabiegami wspomagającymi utratę zbędnych kilogramów oraz odpowiednią dietą odchudzającą to świetny przepis na to, jak pomóc sobie w odchudzaniu. Górzyste tereny będą wymagały fizycznego wysiłku podczas wędrówek, a górski klimat podkręci metabolizm. W górach o każdej porze roku jest mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku, dlatego też pobyt w górach każdego zachęci do bardziej intensywnego ruchu. Aktywny wypoczynek w górach plus odpowiednio skomponowana dieta to recepta na udane i skuteczne wczasy odchudzające.

Jakie są przeciwwskazania do wyjazdu w góry?

Klimat górski określany jest jako wysoko bodźcowy, co oznacza, że nie jest on obojętny dla ludzkiego organizmu, a jego wpływ w niektórych przypadkach może być niekorzystny. Klimat górski jest zdrowy i pozytywnie wpływa na człowieka, ale są takie schorzenia, które powodują odwrócenie tej sytuacji. Jedną z nich jest nadciśnienie tętnicze. W przypadku zaawansowanych postaci choroby pobyt w górach jest zupełnie odradzany, w przypadkach ustabilizowanego nadciśnienia, po konsultacji z lekarzem może być dozwolony. W pewnych przypadkach przeciwwskazaniami mogą być również niektóre inne choroby układu krążenia, poszczególne schorzenia układu oddechowego czy hormonalnego.