Pobyty zdrowotne
Wczasy zdrowotne    Pakiety pobytowe    Wczasy odchudzające

Pakiety pobytowe

Cieszącą się rosnącą popularnością formą wypoczynku połączonego z regeneracją są pakiety pobytowe. Takie pakiety zdrowotne z zabiegami są bardzo różnorodne, ich program dopasowany jest do potrzeb konkretnej grupy, do której są adresowane. Są rzecz jasna także ogólne pakiety pobytowe, obejmujące zwykle nocleg, wyżywienie i zabiegi. Takie pakiety różnią się od siebie czasem trwania, często także standardem zakwaterowania. Większość ośrodków proponujących pakiety pobytowe ma ich przynajmniej kilka do wyboru - tak, by każda osoba potrzebująca wypoczynku, zabiegów w pewnym zakresie oraz regeneracji i relaksu mogła znaleźć dogodną propozycję dla siebie.

Dla kogo są pakiety pobytowe?

Wczasy zdrowotne, pobyty regeneracyjne, pakiety spa, wypoczynek z rehabilitacją - w zależności od potrzeb, pakiety pobytowe są dla każdego. Wachlarz ofert jest tak szeroki, że odpowiedni pakiet pobytowy znajdzie zarówno osoba młoda, aktywna zawodowo, która potrzebuje naładowania baterii i zastrzyku energii, jak i osoba powracająca do sprawności po urazie czy senior zmagający się z chorobą przewlekłą. Pakiety pobytowe mogą być zorientowane bardziej na leczenie i rehabilitację, lub też bardziej w kierunku relaksu i wypoczynku. Wszystkie jednak mają na celu szeroko rozumianą regenerację fizyczną i psychiczną.

Pakiety spa - atrakcje i rozrywka

Różnego rodzaju pakiety pobytowe, w szczególności pakiety spa, to także świetna opcja atrakcyjnego spędzenia czasu, samotnie lub z bliskimi. Zwłaszcza chętnie wybierane są pakiety spa dla pań - przyjaciółek, mam czy seniorek, a także pakiety spa dla dwojga. Ta druga forma pakietów spa jest doskonałym pomysłem dla par na spędzenie weekendu czy uczczenie ważnej dla nich okazji. Ciekawostką są także relaksacyjne pakiety spa, gdzie przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne na bazie np. czekolady, czerwonego wina, piwa czy mleka.

Pakiety pobytowe oczyszczające   

Popularnością cieszą się także pakiety pobytowe z kuracją detoksykującą i oczyszczaniem organizmu. Zazwyczaj w ramach tego rodzaju pakietów oczyszczających oferowana jest kuracja pitna w oparciu o wody lecznicze, napary ziołowe, specjalnie przygotowywane koktajle a także owoce i warzywa. Już nawet kilkudniowa kuracja oczyszczająca pomaga pozbyć się toksyn z organizmu i zapewnia lepsze samopoczucie. Często w ramach tego rodzaju pakietów pobytowych są uwzględnione także zabiegi wspomagające oczyszczanie, jak np. kąpiele lecznicze.

Sezonowe i tematyczne pakiety pobytowe

W ofercie pakietów pobytowych nie brakuje także pobytów związanych z konkretnymi okazjami, jak pobyty świąteczne (Wielkanocne i Bożonarodzeniowe), pobyty Sylwestrowe i Andrzejkowe, pakiety pobytów na długie weekendy (jak Majówka czy Boże Ciało) pobyty na ferie zimowe a także inne pobyty sezonowe, jak pakiety pobytowe jesienne i wiosenne. Tego typu pakiety zwykle oprócz standardowych elementów zawierają także okazjonalne atrakcje (w zależności od okazji), jak np. kolację Wigilijną, zabawę Sylwestrową czy grillowy piknik majowy.